top of page

Sistemimizin Detaylı Tanıtımı

SİSTEM KLAVUZU

Bu içerik sizlere Saffet Öztürk tarafından hazırlanmıştır. Sistemden maksimum oranda fayda sağlamanız hedeflenmektedir.

İÇİNDEKİLER

Chapter I - EĞİTİMLER

Bu bölümde eğitim içerikleri ile ilgili bilgiler aktarılmıştır.

Grubumuzdaki eğitim sistemini buradan öğrenebilirsiniz.

Chapter II - TELEGRAM GRUBU

Bu bölümden telegram grubumuzda yürütülen

faaliyetlerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Chapter III - PARA YÖNETİMİ

Bu bölümde paranızı nasıl yönetebileceğinizle ilgili bilgiler

yer almaktadır.

Chapter IV - LİSTELERİMİZİN ANLAMLARI

Bu bölümde hisse listelerinin ne anlama geldiği ile alakalı

bilgiler yer almaktadır.

Özet

Biz Kimiz?

Saffet Öztürk

Merhaba ben Saffet Öztürk 2019 yılından bu yana finansal eğitimler vermekteyim. Finansal eğitimlerin uçsuz bucaksız bir deniz olduğunun farkında olarak sürekli kendimi de alanımda geliştirmekteyim. Siz Türkiye’de yatırım yapan çoğunlukla küçük yatırımcılara hizmet vererek daha bilinçli ve doğru hareket eden yatırımcılar olmasını sağlamayı amaçlamaktayım. 2019 yılından bu yana 20 bin kişiden daha fazla kişiye eğitim vermiş bulunmaktayım. Gerekli durumlarda aşağıdaki linkten bana ulaşabilirsiniz.

https://t.me/doktor94


İşin Mutfağında Çalışanlar

Saffet Öztürk’ün çıkmış olduğu bu yolda öğreticilik dışında bütün teknik desteği sunan çalışanlarıyız. Herhangi bir konuda soru sorma gereği duyduğunuzda hızlıca bizlere ulaşabilir ve sorununuzun çözümü konusunda yardım isteyebilirsiniz. Soracağınız sorular arasında üyeliğinizin durumu olabilir ya da hatırlamakta zorlandığınız yayın takvimi olabilir. Hepsini de hızlıca yanıtlamaya hazırız.

https://t.me/saffetozturk

Amacımız Nedir?

Sistemimize üye olan yatırımcılara en iyi eğitimleri vererek onların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamaktır.

Eğitim süreci tek başına videolar izleyip bunları uygulamaya çalışarak

geçirilebilecek bir zaman diliminden ibaret değildir. Eğitimlerde esas olan

öğrenilen teorik bilgilerin pratikte de uygulanarak tecrübe kazanılmasıdır. Çoğu

zaman teorik bilgisi olan yatırımcı soğuk kanlılık gibi özelliklere sahip olmadığı için

girdiği işlemlerden kayıplarla ayrılmaktadır. Tecrübeli bir yatırımcı teknik analiz

konularına pek hakim olmasa da tehlikeleri önceden sezebilir ve piyasa akışına

uygun şekilde hareket edebilir.

Sistemimizin asıl amaçlarında biri de teorik bilginin yanında doğru strateji

üretmektir. SPK’nın mevzuatına uygun şekilde herhangi bir hisse senedini ön plana

çıkarmadan ve piyasadaki hareketlerine müdahale etmeden örnek işlemler

paylaşarak siz üyelerimizin pratik yapmasına ve tecrübe kazanmasına yardımcı

olmaktır.

Her ne kadar borsa eğitimlerinde anlatılmasa da borsanın yazılı olmayan kuralları

vardır. Hisse senetleri işlem hacimlerine göre ve piyasa değerlerine göre

volatiliteye sahiptir. Düşük hacimli bir hisse senedi düşük tutarlarla hareket

edebildiğinden dolayı bu hisse senedini riskli bir hisse senedi olarak

tanımlayabiliriz. Bu kategorideki senetlere nasıl yatırım yapılmalıdır nasıl

yapılmamalıdır gibi konular asıl önceliğimizdir.

Chapter I - Eğitimler

Eğitimlerimizin içerikleri sürekli olarak yeni bilgilerle güncellenmekte ve daha iyi hale getirilmektedir.

Canlı Eğitimler

Haftanın belli günlerinde ve belli saatlerinde sistemin üyelerine yapılan eğitimlerimiz mevcuttur. Bu eğitimlerle beraber yatırımcıların kendini geliştirmesi hedeflenmektedir. Aynı zamanda sisteme dahil üyelerle olan interaktif bağların artırılabilmesi için canlı eğitimlere önem verilmektedir. Canlı eğitimler yatırımcıların borsaya dair olan umutlarının da artmasına fayda sağlamaktadır. Kayıt altına alınıp daha sonra izlenebiliyor olması ise ekstra kolaylık sağlamaktadır.

Web Sitesindeki Yerleşik Eğitimler

www.saffetozturk.com üzerinde izlenmek üzere kayıtlı bulunan 20'den fazla eğitim konusu ve 400'den fazla eğitim videosu bulunmaktadır. Bu videoları izleyerek istediğiniz her konuda ayrı ayrı kendinizi geliştirebilirsiniz.

Web sitesindeki yerleşik eğitimler borsaya ilk defa başlamış ve hiç bilgisi olmayan bir yatırımcının izleyip anlayabileceği bir sıralama düzenine göre dizayn edilmiştir. Bu sayede ilk konudan başlayarak sonuna kadar izlediğinizde maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Web sitesindeki eğitimleri izledikten sonra yapmış olduğunuz çizimlerdeki hata ve doğruları teyit ettirmek üzere tarafımıza gönderip yorum yapmamızı isteyebilirsiniz. Bu şekilde daha özgüvenli ve hızlı bir şekilde kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğitim içeriklerinde ayrıca tam olarak anlamadığınız noktaları yine tarafımıza ileterek hızlı bir şekilde geri dönüş alabilirsiniz. Şirketimizde görev yapan ve sizlerin sorularını yanıtlamak üzere bulunan tüm çalışanlarımız sizler için seferber olacaktır.

Chapter II - Telegram Grubu

Sorunsuz ve kesintisiz iletişim kurabilmek için Telegram uygulaması tercih edilmektedir.

Telegram uygulamasında yüksek boyutlu görsel ve video paylaşımları yapılabilmektedir. Sizlere sık sık paylaşımlar yapılacağı için problem yaşanmaması adına Telegram uygulaması tercih edilmektedir. Bu uygulama üzerinde siz sistemin değerli üyelerini bir arada tutmak ve aynı zamanda güvenlik ve gizlilik özelliklerini üst seviyeye çıkarmak için dışarıya kapalı Telegram grubu tercih edilmektedir.

Kaç Tane Telegram Grubumuz Bulunuyor?

Bir adet siz sistemin üyelerinin bulunduğu dışarıya kapalı telegram grubumuz bir de bir adet genel olarak herkesin katılabileceği genel telegram grubumuz bulunmaktadır. Herkese açık olan grupta piyasanın genel gidişatı ile alakalı olarak teknik ve temel bilgiler rutin şekilde paylaşılmakta olup sistem üyelerine özel olan faaliyetlere yer verilmemektedir.

Herkese açık olan grupta özellikle sabah piyasalar açılmadan önce piyasa ile ilgili bilgilendirici bilgilere yer ver verilmektedir. Canlı eğitimler, örnek işlemler gibi faaliyetler yalnızca dışarıya kapalı grupta sistem üyelerine özel yapılmaktadır.

Dışarıya Kapalı Grubun Tam Özellikleri

 • Piyasa ile alakalı anlık bilgilendirici paylaşımlar yapılmaktadır.

 • Örnek paylaşılan hisse senetlerinin gidişatı ile alakalı bilgilendirici içerikler paylaşılmaktadır.

 • Yapılacak canlı yayın ve diğer etkinliklerle alakalı duyuru ve bilgilendirmeler yapılmaktadır.

 • Piyasa kapandıktan sonra günün özeti ve bilgilendirmeler yapılmaktadır.

 • Örnek listelerin güncellemeleri ve detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır.

 • Sesli sohbetler ve canlı görüşmeler yapılmaktadır.

Chapter III - Para Yönetimi

Borsada teknik analizden daha öte bir şey varsa o da parayı doğru yönlendirebilmektir.

Doğru teknik analiz yapılsa bile her daim para kazanmak mümkün değildir. Piyasanın iyi olmayacağı zamanlarda özellikle kısa vadeli yatırımcılar sağlıklı bir ortamı beklemelidir. Aksi taktirde teknik analize göre güvenip giriş yaptığı işlemi zararla kapatmak durumunda kalabilir. Aynı şekilde riskleri azaltmak adına portföyünde atacağı adımlar da yine büyük önem taşımaktadır.

Sistemimizde Para Yönlendirmesi

Sistemimizde hiç kimse belli bir şekilde yönlendirilmez buna karşın herkese yönlenebileceği en iyi sistemler anlatılır ve herkes istediği sisteme yönlenerek bilgi ve bilinç sahibi olarak hareket eder. Birikimlerini kısa vadeli yatırımlarda değerlendirmek

isteyenlere kısa vadeli yatırımın incelikleri, uzun vadeli yatırım yapmak isteyenlere uzun vadeli yatırımın incelikleri anlatılmaktadır.

Paranızı Doğru Yönetmek İçin Aşağıdaki Yöntemleri Uygulayabilirsiniz:

 • Yüksek risklerden kaçınıyor ve paranızı kaybetmekten korkuyorsanız daha güvenilir diyebileceğimiz portföy yönetimi şekillerini uygulamalısınız. Paranızın bir kısmını 8-12 adet hisse senedine eşit bölüştürüp bir kısmını da dönemin cazip diğer yatırım araçlarında değerlendirebilirsiniz.

 • Orta ölçekli riskler alıp belli bir kayıp yaşamayı göze alıyorsanız hem lot sayısı bakımından biraz daha orta büyüklükte şirketleri tercih edebilir hem de portföyünüzdeki farklı hisse senedi sayısını biraz düşük tutabilirsiniz. Gerektiği zaman stoploss yaparak zararına satış yapabilmelisiniz.

 • Yüksek riskler alarak hızlıca para kazanmak istiyorsanız sığ derinlik yapısına sahip hisse senetlerini tercih edebilir ve portföyünüzün tamamını sadece bir kaç tane şirketin hisse senetleri ile oluşturabilirsiniz. Bu tarz bir yatırımda kısa vadeli teknik grafiklerin detaylarına hakim olmalısınız.

 • Sistemimize dahil olan üyelerin rahatlıkla riskleri anlayabilmesi adına telegram grubumuzda yüksek riskli, orta riskli ve düşük riskli olabilecek şirketlerin hisse senetlerinden oluşan listeler yayınlanır. Bu listelere bakarak ya da kendiniz bu listelere benzer listeler yaparak paranızı yönetebilirsiniz.

 • Paylaşılan listeler düzenli olarak takip edilir. Listede yer alan şirketlerin son durumları ile alakalı güncel haberler ve analizler sistemin üyelerine düzenli şekilde aktarılır. Bu sayede hangi para yönetim şeklini uygularsanız uygulayın rahatlıkla takibini yapabilir ve kendinizi borsa eğitimine dair her konuda geliştirebilirsiniz.

 • Öğrenme süreci sırasında ve sonrasında desteğe ihtiyacınız olan bir durum ortaya çıktığında ise resmi iletişim kanallarımıza 7/24 mesaj atarak bizlerden destek alabilirsiniz.

Chapter IV - Listelerin Anlamı

Listelerimiz sizlerin riskleri daha iyi anlaması adına oluşturulmuş örneklerle doludur ve hep günceldir.

Yüksek Riskli Portföy

Yüksek riskli portföyde yer alan şirketlerin bilançoları pek iyi olmayabilir, piyasa yapısı açısından sığ şirketler tercih edilir, kısa sürede yüksek volatilite ve kazanç hedeflenir. Borsada her zaman işlemler iki yönlüdür. Aynı kazanç beklentisi gibi kayıplar da oluşabilir. Yüksek risk almak demek yüksek kazanç elde etmek anlamına gelebileceği gibi yüksek kayıplar yaşanabileceği anlamına da gelmektedir.

Orta Riskli ve Düşük Riskli Portföy

Düşük riskli portföyde yer alan hisse senetleri bilançoları güçlü ve derinlik yapısı yüksek hacimli olan şirketlerden oluşmaktadır. Bu şirketlerin hisse teknik grafikleri de uygun noktalarda bulunuyorsa listemize bu şirketler dahil edilmekte ve takibi yapılmaktadır.

Orta riskli portföyde yer alan şirketler genellikle bist100 içerisinden seçilir, bilançolardan daha ziyade cari oranlama değerlerine bakılır. Tüm bunların yanı sıra derinlik hacmi orta

ölçekli olur ve mutlaka teknik grafiklerde uygun pozisyonlarda bulunurlar. Bu şartları karşılayan hisse senetleri orta riskli portföy kategorisine dahil edilirler. Sizler size en uygun risk anlayışına göre örnek portföyler yapabilirsiniz. Düşük risk anlayışı ile hareket eden yatırımcılar portföyünün büyük bir bölümünü düşük riskli hisse senetlerinden oluşturabilir. Yüksek risk anlayışına sahip yatırımcılar ise yüksek riskli hisse senetlerinden oluşan listeyi değerlendirebilir. Tüm bu listeler bir zorunluluk olmadığı ve sadece yol gösterme amacı taşıdığı için sizler risk anlayışınıza göre benzer şekilde kendiniz ayrı portföyler yaparak yatırımlar yapabilirsiniz.

Listelerde yer alan hisse senetlerinin özelliklerini buradaki tablodan daha net bir

şekilde okuyabilirsiniz. Sistemin önerdiği ve portföyünüzde bulundurabileceğiniz

ideal şirket sayısı 7-12 arasındadır. 7 şirketten daha az sayıda portföy yapmak

riskleri artıracaktır. 12 şirketin üzerine çıkmak ise takibi zorlaştıracak getirileri

daha çok endekse paralel yapacaktır.

Alım yaptığınız hisse senetlerinin gidişatı ile alakalı olarak soru işaretine gerek

kalmayacaktır. Telegram grubumuzda listede yer alan hisselerin tamamı ile alakalı

olarak özellikle kap haberleri, teknik grafik detayları ve temel analizler

paylaşılmaktadır. Ne tür bir liste yaparsanız yapın eğer bu listedeki hisseler bizim

listemizde de yer alıyorsa takibini yapmak çok kolay olacak.

Telegram grubunda belli aralıklarla yapılacak sözlü sohbetler, YouTube canlı

yayınları, piyasa açıkken yapılan anlık paylaşımlar ve piyasa kapandığında özet

mahiyetinde yapılan paylaşımlar, sürekli güncel tutulan excel tabloları ve listeler

sayesinde aldığınız eğitimleri tam bir düzen içerisinde pekiştirebileceksiniz.

 

Risk anlayışınız ne olursa olsun fark etmeksizin sistemimizden tam anlamı ile fayda

sağlayıp kendinizi her alanda daha ileri taşıyabileceksiniz.

ÖZETLE

Sistemin Tadını Çıkarın

Gerek Telegram grubu, gerek 7/24 Whatsapp desteği gerekse videolar ile hem

kendinizi geliştirebileceğiniz hem de rahatlıkla yatırımlarınıza yön verebilecek

fikirler edinebileceğiniz bir sisteme sahipsiniz.

Sisteme dahil olunca ilk yapmanız gereken şey tüm sorularınızı sormak ve geride

soru işareti bırakmamak olmalıdır. Bu sorulara teknik analiz soruları da dahildir.

Daha sonra sistemde yürütülen faaliyetleri tam olarak anlayıp canlı yayın

tarihlerinde canlı yayınlara katılabilir ve yerleşik videolarla kendinizi

geliştirebilirsiniz.

Paylaşılan düşük riskli, orta riskli ve yüksek riskli portföylerin ne anlam taşıdığını

kavradıktan sonra kendinize uygun bir strateji belirleyerek grubumuzdan

maksimum düzeyde fayda sağlayabilirsiniz.

bottom of page